Preskočiť na hlavné menu Preskočiť na obsah
Preskočiť navrch stránky Preskočiť na koniec obsahu

ZMENA V PREMÁVKE MHD OD 05.09.2022 (PONDELOK)

SÚBOR
Dátum: 24.08.2022
Autor: Obec Vyšná Šebastová
ZMENA V PREMÁVKE MHD OD 05.09.2022 (PONDELOK)

Úprava premávky vybraných liniek MHD.

Úprava školských spojov.

Výmena cestovných poriadkov na zastávkach.

Nové zastávky MHD vo Vyšnej Šebastovej.

Vážení občania,

mnohí si pamätáte na anketu k úpravám MHD, ktorú som spustil 13. mája tohto roku na tejto webstránke, kde ste sa mohli vyjadriť k navrhovaným zmenám vo fungovaní MHD. Od viacerých občanov som dostal aj priame podnety. Niektoré z nich bolo možné zapracovať a niektoré zatiaľ nie.

Po úspešných rokovaniach na Dopravnom podniku mesta Prešov, a.s. Vám niektoré z nich môžem predstaviť:

  •  Jednou z najviac požadovaných zmien bola úprava obslužnosti obce Vyšná Šebastová spojmi, ktoré odchádzajú od Veľkej pošty o 12:20 hod a 13:25 hod, ktoré však budú po novom odchádzať o 12:25 a 13:20 hod, zachádzať až na konečnú vo Vyšnej Šebastovej a následne do Severnej. Týmito spojmi dochádzalo mnoho detí a mladých zo škôl, kedy zo zastávky Rázcestie Vyšná Šebastová (odkiaľ už spoj šiel na Severnú) museli dochádzať domov peši, poniektorí aj kilometer. Od 5.9.2022 už nebudú musieť, pretože tieto spoje budú obsluhovať celú obec.

 

  • Ďalšou zo zmien je zriadenie zastávok Briežky (to je hneď pri prvom dome, pri vjazde do obce), presun konečnej zastávky na obratisko autobusov pri Teriakovskej ceste, kde už budú môcť cestujúci oficiálne nastupovať a vystupovať. Je to zastávka aj bližšie k obci Podhradík a tak ju budú môcť využívať aj jej občania...pretože čím viac cestujúcich, tým je to výhodnejšie. Terajšia konečná zastávka pri futbalovom ihrisku bude premenovaná na zastávku „Športový areál“ a pribudne aj zastávka „Gbolovky“, ktorá je medzi Vyšnou Šebastovou a Severnou, pri tamojšej zástavbe rodinných domov. Okrem konečnej, budú všetky novozriadené zastávky „na znamenie“.

 

  • V máji 2022 bola spustená aj anketa k presunu podvečerných spojov s odchodom od Veľkej pošty o 17:20 o hodinu, teda na 18:20 a následne aj spoj s odchodom o 19:20 presunúť na 20:20. Avšak to by vyvolalo viacero ďalších zmien, ku ktorým je potrebné, aby ste sa vyjadrili vy všetci, ktorí MHD využívate, pretože nie všetci boli s touto zmenou uzrozumení. K tomu spravíme ešte jednu anketu s podrobnými informáciami, aby ste sa mohli adekvátne rozhodnúť, či takúto zmenu podporíte.

 

Informácia pre tých, ktorým sa nebude páčiť, že to zavedenie zmien trvalo dlhšie:

Dva roky bola MHD obmedzovaná kvôli covidovej situácii, cestujúcich veľmi nebolo a situácia s využívaním MHD cestujúcimi sa nezlepšovala ani po uvoľnení opatrení proti covidu. Nebolo by rozumné platiť za predĺženie trasy MHD v čase, keď nemala koho voziť. Zároveň, zmeny v MHD sa nerobia, že lusknem prstom a ide to, ale robí sa to vždy k určitému termínu a rovnako každá zmena, hoci len na našej linke, má vplyv na zvyšok systému MHD, naviazanosť na ďalšie spoje a linky, na využívaní vozidiel v „kolotoči“ a pod. Takže každá zmena v MHD je o kompromisoch a hľadaní možností, ako by sa dalo vyjsť v ústrety väčšine cestujúcich.

S úctou Mgr. Marián Beluško, starosta

Súbory na stiahnutie

Názov Veľkosť Formát Dátum Zoradiť podľa:
ZMENY V PREMÁVKE MHD od 05.09.2022 Veľkosť: 326 kB Formát: pdf Dátum: 25.8.2022
VŠETKY CESTOVNÉ ZMENY LINIEK V PREMÁVKE MHD od 05.09.2022 Veľkosť: 1.21 MB Formát: pdf Dátum: 25.8.2022

Komentáre sú dostupné až po prihlásení na Váš Facebook profil. Ak ste neodsúhlasili Cookies, komentáre sa nemôžu zobrazovať.