Preskočiť na hlavné menu Preskočiť na obsah
Preskočiť navrch stránky Preskočiť na koniec obsahu

Triedenie odpadu

Vyriešený
Prijatý: 30.08.2020
Zodpovedaný: 03.09.2020
Autor: Anonym
Zodpovedal: Obec Vyšná Šebastová

Podnet:

Dobrý deň p. Starosta, rada by som sa informovala ako je to s triedením odpadu v obci?Ako je možné, že niektoré domácnosti dostali po 3 nálepky na popolnice, ktoré nie sú určené na komunálny odpad ( ale na triedený) ? Tým pádom odpad netriedia a spoločnosť Kosit tak vyvezie všetky označené popolnice. Ďakujem za odpoveď.


Odpoveď:

Dobrý deň prajem. Podľa súčasného nastavenia legislatívy v odpadovom hospodárstve si každý, kto netriedi odpad viac menej škodí, pretože má zvýšené náklady na vývoz odpadu. Za vývoz triedeného odpadu občania neplatia obci poplatky, platí sa len za vývoz komunálneho odpadu. Za každú nálepku navyše si musel občan priplatiť, pretože ide o nálepky pre označenie nádob s komunálnym odpadom. Ak v tomto prípade, ktorý popisujete, použil niekto nálepky aj na farebné nádoby, je to už na ňom, pretože farba nádob ho nemusí obmedzovať, aby ju použil aj na komunálny odpad. 

Prajem všetko dobré

starosta

Komentáre sú dostupné až po prihlásení na Váš Facebook profil. Ak ste neodsúhlasili Cookies, komentáre sa nemôžu zobrazovať.